Česky English

+420 511 181 555

info@iccti.org

Dopis konsorcia ICCTI Evropské lékové agentuře (EMA)

Vážení kolegové,
jak možná víte, Evropská léková agentura EMA vydala prostřednictvím svého Výboru pro moderní terapie (CAT) návrh dopisu (Draft Letter), kterým se chystá zpřísnit legislativu týkající se buněčných terapií. Konečný termín pro zaslání připomínek v angličtině je do 31.10.2014. V této souvislosti sepsalo vedení Mezinárodního konsorcia ICCTI připomínky, které zasílám v příloze s názvem „ICCTI – Letter and Comments …“ . Budu velmi rád, pokud vám tento dopis bude inspirací pro váš dopis, kterým byste mohli EMA CAT Draft Letter připomínkovat, a nebo, pokud souhlasíte se zněním ICCTI Letter (který již je ve formátu požadovaným EMA), můžete jej poslat z vaší organizace nebo jako jednotlivci na následující mailovou adresu EMA do 31.10.2014:

AdvancedTherapies@ema.europa.eu
Domníváme se společně s oběma vice-prezidenty ICCTI prof. Ueberreiterem a prof. Schijnsem, že je důležité připomínkovat velmi restriktivní politiku EMA, která by ještě více omezila přístup evropských pacientů k buněčným terapiím a způsobila jejich odliv do třetích zemí, což je také popsáno v našem dopise. Přikládám také další relevantní přílohy, na kterém v dopise ICCTI odkazuji, včetně americké organizace STEMSO a jejich připomínek k EMA.
V případě dotazů k tomuto tématu mne neváhejte kontaktovat.
Zdraví J. Michálek

Prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D.
Cellthera, s.r.o., Vídeňská 119, Brno 61900, www.cellthera.cz

© 2017 ICCTI. Mezinárodní konsorcium pro buněčnou terapii a imunoterapii | registrační číslo projektu: CZ.1.07/2.3.00/20.0012